نحوه بازگشت کالا

رضایتمندی مشتریان همواره از اولویت های اصلی برق و انرژی بوده، تا هر سفارشی در شرایط مطلوب، مورد تایید و انتظار مشتری ارسال گردد. با این وجود ممکن است مشتری بنا به دلایلی محصول خریداری شده را مرجوع یا تعویض نماید که در این صورت موارد زیر به عنوان شرایط قانونی حاکم بر خرید اینترنتی، معتبر و مورد توافق طرفین خواهد بود:

 

1- مشتری می تواند ظرف مدت هفت روز کاری اقدام به انصراف خود از خرید نماید مشروط به اینکه:

• کالای خریداری شده باز نشده، استفاده نشده و پلمپ باشد ( حتی بازکردن و بستن پیچ های یک کالا، آن را از حالت پلمپ خارج می کند).

• هزینه باز پس فرستادن کالا بر عهده خریدار می‌باشد.

• نظر به انتخاب روش تحویل کالا توسط مشتری، زمان آغاز مدت هفت روز کاری انصراف از خرید طبق تاریخ تحویل کالا توسط برق و انرژی به شرکت کالا رسان می‌باشد.

• انصراف از خرید، در مواردی که شرایط خاصی بر نوع کالا و خدمات حاکم است و عبارت «تماس قبل از خرید روی آن درج شده» اجرا نخواهد شد.

 

2- چناچه کالای خریداری شده توسط مشتری با کالای ارسال شده توسط شرکت از نظر(جنس، برند و نوع) متفاوت باشد مشتری باید حداکثر ظرف مدت 24 ساعت پس از دریافت کالا از کالا رسان، کالا را باتوجه به شرایط ذیل به شرکت عودت نماید:

• هزینه عودت کالا بر عهده برق و انرژی خواهد بود.

• زمان محاسبه عودت کالا در فرض فوق از سوی مشتری تاریخ مندرج در قبض تحویل کالا به کالا رسان خواهد بود.

 

3- چنانچه کالای خریداری شده مشمول بندهای فوق نبوده و پس از باز شدن کالا از بسته بندی دارای عیوب فنی باشد به طوری که اگر کالای خریداری شده دارای یکی از شرایط ذیل باشد:

ضمانت دار (به غیر از ضمانت برق و انرژی)

خریدار موظف است کالای مزبور را برای شرکت ضمانت کننده ارسال نماید. لذا شرکت هیچ گونه مسئولیتی را در ارتباط با عیوب فنی محصولات با ضمانتی  به غیر از ضمانت برق و انرژی ندارد. البته این امکان برای مشتریان فراهم است که کالای معیوب را برای برق و انرژی ارسال کرده و ما آن را برای شرکت ضمانت کننده ارسال نماییم. در نهایت، کالای تعویض یا تعمیر شده برای شما ارسال خواهد شد. همچنین چنانچه تعویض یا تعمیر کالای مشتری ملزم به پرداخت هزینه ای خارج از فرآیند ضمانت ( گارانتی) باشد؛ از پیش به او اعلام می گردد تا در صورت درخواست موارد لازم انجام شود.

گارانتی برق و انرژی

مشترک موظف است ظرف مدت 24 ساعت از تاریخ مندرج در قبض تحویل کالا به کالا رسان، کالای مزبور را به شرکت عودت نماید تا کارشناسان شرکت علت را بررسی نموده و متعاقبا نتیجه را به خریدار اعلام نمایند.

فاقد گارانتی

شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال عیوب فنی ندارد.

 

کلیه کالاها و دستگاههایی که نیاز به تست داشته(کالاهایی که عبارت ” 7 روز مهلت تست” در صفحه کالا، به هنگام خرید از سایت درج شده باشد.) تا هفت روز از تاریخ تحویل دارای فرصت تست می باشند و هرگونه نقص فنی در دستگاه ها شامل سرویس تعویض می‌باشد، و ایراد مطروحه توسط مشتری، از طریق کارشناسان خدمات پس از فروش برق و انرژی کنترل و بررسی می شود. در صورت تایید وجود نقص فنی، به انتخاب مشتری یا کالای مشابه مجددا ارسال گردیده و یا وجه پرداختی مسترد خواهد شد.

 

4- خریدار مکلف است بلافاصله حین دریافت کالا از کالارسان و در مقابل وی اقدام به بازگشایی کالای خریداری شده از بسته یا پاکت و غیره نماید:

چنانچه کالای خریداری شده دارای عیوب ظاهری مانند (شکستگی، ترک خوردگی، زدگی وغیره) باشد از تحویل کالا اجتناب نموده و در غیر اینصورت تحویل کالا توسط کالا رسان به خریدار به منزله تایید صحت و سلامت فیزیکی کالا بوده و شرکت ادعای بعدی خریدار در این خصوص را نمی‌پذیرد.

 

5-چنانچه کالای خریداری شده توسط مشتری به دلیل عدم موجودی کالا قابل تحویل نباشد:

برق و انرژی مکلف است وجه دریافتی را ظرف مدت 72 ساعت کاری به خریدار عودت نماید. عودت وجه منوط به اعلام شماره حساب بانکی است که مبلغ خرید مشتری از آن حساب پرداخت شده است .در صورت تاخیر در اعلام حساب بانکی هیچ مسئولیتی متوجه مجموعه نخواهد بود.

 

شرایط کلی در بازگشت کالا

• از ارسال کالا بدون هماهنگی با فروشگاه برق و انرژی، جداً خودداری کنید.

• برای بازگشت، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود.

• حتما قبل از تحویل کالا به ارسال کننده از 6 جهت در پس زمینه سفید از محصول و بسته بندی تصویر برداری کرده و نزد خود نگه دارید تا در صورت نیاز برای کارشناسان این مجموعه ارسال نمایید.

• اگر کالا به علت مغایرت یا خرابی با روش های پست یا تیپاکس ارسال ‌شود می‌بایست حتما فرم درخواست بیمه توسط ارسال کننده تکمیل شود. در غیر اینصورت جهت ارسال کالا به دلایلی مثل انصراف از خرید و استفاده از مهلت تست 7 روزه قویا توصیه می‌گردد، کالا بصورت بیمه دار ارسال شود چرا که ملاک کارشناسان برق و انرژی تحویل سالم کالا از مامور ارسال است.

• برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید).

• از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

• اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با فروشگاه برق و انرژی تماس بگیرید.

• از نوشتن آدرس روی جعبه اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته و ارسال کنید.

• بسته خود را به آدرس: تهران، خیابان لاله زار، بعد از چهارراه منوچهری، پاساژ البرز 20، طبقه اول، واحد 235 و به کد پستی : 1145659851 ارسال کنید.

• پس از دریافت و پذیرش کالا توسط برق و انرژی، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان ، تا حداکثر یک هفته زمان خواهد برد.

• از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

• خواهشمند است قبل از درخواست مرجوع، تعمیر و یا تعویض، حتماً تمامی شرایط و الزامات به دقت مطالعه گردد.

 

 

در انتها مجدداً یادآوری می گردد که پیش از هرگونه ارسال کالا؛ موارد لازم را از طریق پیام رسان ها و یا با استفاده از تماس تلفنی با برق و انرژی در میان بگذارید.